Zaproszenie na XVI JTON

May 25, 2022

W maju osoby niepełnosprawne i środowiska ich wspierające obchodzą Europejski Dzień Protestu Przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych. W Szczecinku obchody tego dnia organizuje Stowarzyszenie “ATUT”, które od kilku lat wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej i Samorządową Agencją Promocji i Kultury przygotowuje Jarmark Twórczości Osób Niepełnosprawnych, jako formę “protestu przeciwko dyskryminacji” . Jarmark jest okazją do prezentacji oraz sprzedaży prac i wyrobów wykonanych przez osoby niepełnosprawne – podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy, w ramach realizowanej rehabilitacji zawodowej.


 26 maja 2022 roku na Placu Wolności w Szczecinku

 w godz. 11.00 – 16.00

odbędzie się

 XVI JARMARK TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH


 Uroczyste otwarcie Jarmarku – godz. 12.00


Dla naszych uczestników dzień ten jest okazją do świętowania i “bycia” ze sprawnymi mieszkańcami Szczecinka. Podczas Jarmarku nie zabraknie muzyki i śpiewu, na scenie odbędą się prezentacje artystyczne w wykonaniu uczestników zaproszonych placówek oraz artystów i zespołów działających przy SAPiK.

Poza możliwością zakupu wyrobów wykonanych przez niepełnosprawnych, będzie można zjeść ciepły posiłek.

Aktualna sytuacja w Ukrainie skłania nas do zaakcentowania i tym samym wyrażenia sprzeciwu środowiska osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów wobec działań wojennych w Ukrainie. Jako organizatorzy podczas tegorocznej imprezy pragniemy odwołać się do ważnej roli wszystkich matek polskich i ukraińskich, ich siły i waleczności potrzebnej w obecnej sytuacji jaką jest stan wojny u naszych sąsiadów. Dlatego tegorocznym hasłem przewodnim JTON będzie: „MATKA, MAMA, MAMUSIA…MATИ, НEНЬKA, MATYCЯ”.

Organizatorzy zachęcają do przygotowania dowolnej prezentacji artystycznej utrzymanej w klimacie hasła Jarmarku.

Bardzo serdecznie i gorąco zapraszamy Was do udziału w Jarmarku i wspólnego “zaprotestowania” przeciwko:

- odsuwaniu niepełnosprawnych na margines życia społecznego

- działaniom wojennym prowadzonym na terenie Ukrainy.


Zarząd Stowarzyszenia, kadra i uczestnicy WTZ.