Przekaż nam swój 1%

 

 

AKTUALNOŚCI
GALERIA
OGŁOSZENIA ZARZĄDU
SPRAWOZDANIA OPP
O NAS
WTZ
USŁUGI OPIEKUŃCZE
SPECJALISTYCZNE USŁUGI OPIEKUŃCZE
IMPREZY
   Jarmark Twórczości Osób Niepełnosprawnych
   Turniej Pływacki Osób Niepełnosprawnych "Skok do wody"
    Rajd z kijkami i nie tylko
PROJEKTY
PARTNERZY
DARCZYŃCY
WOLONTARIAT
KONTAKT

Rajd z kijkami i nie tylko

Z kijkami i nie tylko” to impreza jednodniowa o charakterze sportowo-rekreacyjnym, promująca zdrowy styl   życia.   Adresowana jest do osób niepełnosprawnych: uczestników WTZ, osób przebywających w domach, zrzeszonych w organizacjach bądź uczestniczących w zajęciach placówek prowadzących rehabilitację;    uczniów szkół średnich oraz seniorów.   Uczestnicy   imprezy,   w rajdzie, pokonują wyznaczoną trasę, w parku miejskim. Na przystanku końcowym czekaja na nich  konsultacji ze specjalistami:

- fizjoterapeuta

- dietetyk

- instruktor Jogi, fitness, zumby

- konsultantem firmy kosmetycznej

- pielęgniarki (pomiar ciśnienia)

W trakcie imprezy młodzież prezentuje ćwiczenia na sprzętach sportowych zainstalowanych w parku miejskim dostępnym dla mieszkańców Szczecinka.

Podczas imprezy przewijać się będzie temat zdrowego żywienia połączony z degustacją w ,,barze kanapkowym”.

Impreza   jest okazją do   promocji zdrowego, aktywnego stylu życia .   Ogromnym walorem imprezy   jest   jego miejsce -   park miejski w   Szczecinku.

Stowarzyszenie ,,ATUT” prowadząc Warsztat Terapii Zajęciowej dostrzega potrzebę większej integracji ze społeczeństwem oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych.   Spowodowane jest to z jednej strony wycofaniem osób   niepełnosprawnych a z drugiej strony lękiem   przed kontaktem z takimi osobami.    Niepełnosprawność jest jednym z ważniejszych problemów współczesnego   świata, jest to stan, w którym występują pewne ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka. Osoba niepełnosprawna postrzegana jest   jako niezdolna do samodzielnej egzystencji. Taki stereotyp myślenia powoduje, że osoby niepełnosprawne czują się izolowane.

Impreza ,,Z kijkami i nie tylko”   daje możliwość   większej integracji   osób z różnych środowisk   o różnych możliwościach psychofizycznych, poprzez zachęcanie do   podejmowania wspólnych działań sportowo – rekreacyjnych.

Organizacja tego typu imprez o charakterze sportowym   jest najlepszą formą przeciwdziałania izolacji społecznej osób niepełnosprawnych i nie tylko.