Przekaż nam swój 1%

 

 

AKTUALNOŚCI
GALERIA
OGŁOSZENIA ZARZĄDU
SPRAWOZDANIA OPP
O NAS
WTZ
USŁUGI OPIEKUŃCZE
SPECJALISTYCZNE USŁUGI OPIEKUŃCZE
IMPREZY
PROJEKTY
PARTNERZY
DARCZYŃCY
WOLONTARIAT
KONTAKT

Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Festiwal Umiejętności - Koszalin 2016
Czwartek, 14 Lipiec 2016

Polskie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie wraz z Centrum Kultury 105 w Koszalinie w dniu 20 maja 2016 roku już po raz piętnasty zorganizowało "Festiwal Umiejętności - Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną", który oficjalnie rozpoczął obchody Dni Koszalina.
Na Rynku Staromiejskim w Koszalinie spotkali się podopieczni placówek działających pod egidą Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie, instruktorzy, opiekunowie, rodzice, wolontariusze, zaproszeni goście, uczniowie koszalińskich szkół podstawowych i gimnazjum oraz przedszkolaki.Obchody Dnia Godności zainicjowane zostały kolorowym przemarszem ulicami miasta Koszalina. Po przemarszu rozstawiliśmy swoje stoisko kiermaszowe oraz stoisko interaktywne "Coś nowego ze starego", które cieszyło się dużą popularnością. Pogoda i dobry humor nam dopisywały. 


więcej


Zaproszenie
Wtorek, 31 Maj 2016

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „ATUT” zapraszam na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 16 czerwca 2016 r. (czwartek) o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia, przy ulicy Połczyńskiej 2a.

Uwaga !

Informujemy, że   dokumenty dotyczące Walnego Zebrania Członków ( sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie merytoryczne z działalności za 2015r. ) dostępne są do wglądu w siedzibie Stowarzyszenia od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 – 15.30


więcej


III Rajd " Z kijkami i nie tylko"
Wtorek, 31 Maj 2016

W dniu 21 maja 2016 r. odbył się III Rajd " Z kijkami i nie tylko" pod hasłem po zdrowie.  Rajd rozpoczął się na Ślusarni. W rajdzie wzięły udział: domownicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Turowa i Szczecinka, seniorzy z Dziennego Domu Pobytu „Złota jesień” ze Szczecinka,  seniorzy z Klubu Aktywnego  Seniora przy "Złotej jesieni", podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „ATUT” oraz dzieci z Integracyjnej Szkoły Podstawowej ,a także  wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1 .

Organizatorem rajdu było Stowarzyszenie "ATUT", współorganizatorami byli: SAPiK, OSiR.

Wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w organizacje rajdu serdecznie dziękujemy.

Rajd przebiegał w aktywnej, miłej i serdecznej atmosferze . Do zobaczenia za rok.więcej


Program "Decydujesz, pomagamy..." TESCO
Poniedziałek, 16 Maj 2016

Organizatorem  I edycji programu:  Decydujesz, pomagamy jest Tesco Polska. 
Stowarzyszenie „ATUT” w Szczecinku  aplikuje o grant w wysokości 5.000zł. na realizację projektu: „Żyj zdrowo – warsztaty kulinarne dla osób niepełnosprawnych”  – program  zajęć edukacyjno-profilaktycznych promujący zdrowy styl życia, którego głównym  celem   jest zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu zdrowego odżywiania się przez  osoby niepełnosprawne. Uczestnicy projektu  - 36 osób: uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz   kandydaci na  Uczestników,  osoby niepełnosprawne oczekujące na miejsce w  WTZ.

Uczestnicy projektu nabędą następującą wiedzę i umiejętności zakresie: zasad zdrowego żywienia, przygotowania zdrowego  posiłku  z użyciem sprzętu agd urządzenia typu parowar, automat do pieczenia chleba, mikser do koktajli oraz  wartości odżywczych produktów ekologicznych.

Korzyści: Realizacja projektu pozwoli na poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych, zwiększy ich samodzielność, wzbudzi zainteresowanie tematem zdrowego odżywiania.  Wprowadzenie na stałe do diety zdrowych posiłków spowoduje poprawę stanu zdrowia, utrzymania prawidłowej wagi ciała. Nabyte umiejętności w zakresie obsługi sprzętu agd zachęcą uczestników do zakupu  tych urządzeń przez co będą  bardziej samodzielni przygotowując urozmaicone, zdrowe posiłki dla siebie jak i pozostałych członków rodziny.

W jaki sposób możesz oddać głos?  Za każde zakupy klient TESCO otrzyma żeton uprawniający do głosowania na wybrany projekt. Zwycięzca głosowania w danym obszarze otrzyma grant w wysokości 5.000 zł.     Zachęcamy mieszkańców Szczecinka do głosowania na nasz projekt. 


więcej


XIII Turniej Pływacki Osób Niepełnosprawnych "Skok do wody"
Poniedziałek, 16 Maj 2016

       Dnia 14 maja 2016r. odbył się XIII Turniej Pływacki Osób Niepełnosprawnych"Skok do wody". Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie "ATUT" - Warsztat Terapii Zajęciowej i  szczecinecki basen AQUA-TUR.

      W tegorocznym turnieju udział wzięło 11 jednostek: WTZ Kołobrzeg, WTZ Modrzewiec, WTZ Koszalin nr 1 i 2, WTZ Czarne, WTZ Barwice, WTZ Wałcz, ŚDS Szczecinek, ŚDS Barwice, ŚDS Borne Sulinowo, ŚDS Turowo Pomorskie. Na basenie sportowym najlepszymi pływaczkami i pływakami zostali: na dystansie 25m Dorota Zakrzewska ( ŚDS Turowo Pomorskie) z czasem 0:34 i Marcin Kizielewicz (ŚDS Szczecinek) z czasem 0:17, na dystansie 50m Emilia Kurowska (WTZ Modrzewiec) z czasem 1:14 i Krzysztof Ptak (ŚDS Borne Sulinowo) z czasem 0:44, na dystansie 100m Izabela Pycia (WTZ Wałcz) 1:59 i Łukasz Król (WTZ Wałcz) z czasem 1:56. Zwycięzcy otrzymali puchary prezesa AQUA-TUR, dyplomy oraz niespodzianki ufundowane przez Miasto Szczecinek i Stowarzyszenie "ATUT". Najaktywniejsi zawodnicy - zawodniczka i zawodnik, których wyłoniła komisja podczas konkurencji, również otrzymali dyplomy i niespodzianki, są to: Agnieszka Pastusiak (ŚDS Szczecinek)  i Mateusz Nowakowski (WTZ Barwice). Turniej upłynął w miłej i serdecznej atmosferze w duchu sportowej  rywalizacji  i dobrej zabawy.

Serdecznie dziękujemy  wolontariuszom  - młodzieży z ZS nr 1 im. KEN i Pani Natalii Warzyńskiej za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów oraz uczennicom z kl. 4c ze SP nr 6 i Pani  Violetcie  Szydlak za uświetnienie turnieju pokazem fitness.

więcej« 1234567891011[12]1314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647 »