Przekaż nam swój 1%

 

 

AKTUALNOŚCI
GALERIA
OGŁOSZENIA ZARZĄDU
SPRAWOZDANIA OPP
O NAS
WTZ
USŁUGI OPIEKUŃCZE
SPECJALISTYCZNE USŁUGI OPIEKUŃCZE
IMPREZY
PROJEKTY
PARTNERZY
DARCZYŃCY
WOLONTARIAT
KONTAKT

Spotkanie integracyjne z pensjonariuszami DPS w Szczecinku
Czwartek, 14 Lipiec 2016

W dniu 6 lipca 2016 r. odwiedzili nas pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Szczecinku. Po zapoznaniu się z placówką, goście mieli możliwość uczestniczyć we wspólnych zajęciach. Zaprezentowane zostały techniki terapii zajęciowej dla seniorów jako aktywna forma spędzania czasu wolnego. Podczas spotkania z zainteresowanie słuchaliśmy historii życia naszych gości. Czas mijał nie postrzeżenie, nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

więcej


Udział w debacie doradczo-programowej dot. "Wdrażania Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych - wspólna sprawa"
Czwartek, 14 Lipiec 2016

1 marca 2016 r. Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych wraz z czterema partnerami rozpoczęło realizację projektu "Wdrażanie Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych - wspólna sprawa".
Projekt jest ważnym etapem w naszym kraju Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych intelektualnie, która ratyfikowana została przez Polskę we wrześniu 2012 r. Realizacja projektu jest również doniosłym wydarzeniem w postulowanym przez Konwencję procesie angażowania osób z  niepełnosprawnościami do udziału w życiu publicznym i politycznym. Jedną z podstawowych intencji projektu jest stworzenie dogodnych warunków dla uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w tworzeniu oraz wdrażaniu ustawodawstwa i polityki celem wprowadzenia w życie Konwencji, a także w podejmowaniu wszystkich decyzji dotyczących tych osób. 
Nasze Stowarzyszenie otrzymało zaproszenie do udziału w ww debacie doradczo - programowej w której uczestniczyli :Tomasz Owczarek, Kamil Brzeziński, Maciej Kuźniarski wraz z opiekunami. Podczas debaty każdy uczestnik miał możliwość wyrażenia swojej opinii oraz złożenia wniosku na temat praw i sytuacji  osób z niepełnosprawnością intelektualna w naszym kraju. Spotkanie dostarczyło nam wiele emocji oraz zmotywowało do zapoznania całej społeczności WTZ  z Konwencją ONZ.

więcej


Udział w Obchodach Święta Szkoły Zawodowej nr 2 - "Warcisławki"
Czwartek, 14 Lipiec 2016

Grupa uczestników WTZ  jak co roku uczestniczyła  przemarszu Zespołu Szkół nr 2 im. ks. Warcisława IV, który miał miejsce w czwartek (2.06) w centrum Szczecinka. Na ulicach miasta nagle zrobiło się głośno. Było mnóstwo tańca i muzyki, a dyrekcja, nauczyciele i młodzież ZS nr 2 wcieliła się w postacie znane ze średniowiecznych opowieści. W taki oto sposób szkoła obchodziła swoje święto. Gratulujemy!!!

więcej


Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Festiwal Umiejętności - Koszalin 2016
Czwartek, 14 Lipiec 2016

Polskie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie wraz z Centrum Kultury 105 w Koszalinie w dniu 20 maja 2016 roku już po raz piętnasty zorganizowało "Festiwal Umiejętności - Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną", który oficjalnie rozpoczął obchody Dni Koszalina.
Na Rynku Staromiejskim w Koszalinie spotkali się podopieczni placówek działających pod egidą Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie, instruktorzy, opiekunowie, rodzice, wolontariusze, zaproszeni goście, uczniowie koszalińskich szkół podstawowych i gimnazjum oraz przedszkolaki.Obchody Dnia Godności zainicjowane zostały kolorowym przemarszem ulicami miasta Koszalina. Po przemarszu rozstawiliśmy swoje stoisko kiermaszowe oraz stoisko interaktywne "Coś nowego ze starego", które cieszyło się dużą popularnością. Pogoda i dobry humor nam dopisywały. 


więcej


Zaproszenie
Wtorek, 31 Maj 2016

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „ATUT” zapraszam na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 16 czerwca 2016 r. (czwartek) o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia, przy ulicy Połczyńskiej 2a.

Uwaga !

Informujemy, że   dokumenty dotyczące Walnego Zebrania Członków ( sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie merytoryczne z działalności za 2015r. ) dostępne są do wglądu w siedzibie Stowarzyszenia od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 – 15.30


więcej« 12345678910[11]1213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546 »