Przekaż nam swój 1%

 

 

AKTUALNOŚCI
GALERIA
OGŁOSZENIA ZARZĄDU
SPRAWOZDANIA OPP
O NAS
WTZ
USŁUGI OPIEKUŃCZE
SPECJALISTYCZNE USŁUGI OPIEKUŃCZE
IMPREZY
PROJEKTY
PARTNERZY
DARCZYŃCY
WOLONTARIAT
KONTAKT

Konkurs TESCO rozstrzygnięty!
Czwartek, 14 Lipiec 2016

7 czerwca zakończyło się głosowanie na lokalne inicjatywy prospołeczne w programie „Decydujesz, pomagamy” TESCO. W województwie zachodniopomorskim 5 organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych wywalczyło w głosowaniu granty o wysokości po 5000 zł każdy, a klienci oddali na nie ponad 5 milionów głosów.

Miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazło się nasze Stowarzyszenie  z projektem „Żyj zdrowo- warsztaty kulinarne dla osób niepełnosprawnych”. 

Wszystkim klientom TESCO, którzy oddali swój głos na nasz projekt jeszcze raz bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY.więcej


Test kompetencji społecznych i zawodowych uczestników WTZ
Czwartek, 14 Lipiec 2016

W dniach 29.06.-30.06.2016 r. odbył się Test kompetencji społecznych i zawodowych uczestników WTZ, którego celem było sprawdzenie poziomu: - wiedzy i  umiejętności w zakresie czynności życia codziennego; - umiejętności praktycznych nabytych w trakcie praktyk zawodowych. 

Przygotowane polecenia i zadania dla uczestników testu, były dostosowane indywidualnie do poziomu funkcjonowania podopiecznego, w oparciu o osiągnięte efekty w rehabilitacji społecznej i zawodowej, zgodnie z IPR.

W teście kompetencji społecznej uczestniczyło 26 osób, w teście kompetencji zawodowej 14 osób.  W oparciu o analizę uzyskanych wyników, wytyczono kierunki pracy i wskazania do dalszej pracy z uczestnikiem. Za udział w  teście wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

                                                                                              oprac. Emilia Komorska                                                                                

                                                                                                                            

więcej


Spartakiada sportowa "Żyj zdrowo na sportowo" w Turowie Pomorskim
Czwartek, 14 Lipiec 2016

W dniu 28.06.16r. uczestnicy WTZ wzięli udział w II Spartakiadzie "Żyj zdrowo na sportowo", której organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy  w Turowie. W konkurencjach sportowych nasza drużyna walczyła dzielnie i zajęła V miejsce, a w konkurencji na najlepiej dopingujących kibiców zajęliśmy I miejsce.  Impreza była udana, dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń.


                                                              oprac. Joanna Żukowska

więcej


Spotkanie integracyjne z pensjonariuszami DPS w Szczecinku
Czwartek, 14 Lipiec 2016

W dniu 6 lipca 2016 r. odwiedzili nas pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Szczecinku. Po zapoznaniu się z placówką, goście mieli możliwość uczestniczyć we wspólnych zajęciach. Zaprezentowane zostały techniki terapii zajęciowej dla seniorów jako aktywna forma spędzania czasu wolnego. Podczas spotkania z zainteresowanie słuchaliśmy historii życia naszych gości. Czas mijał nie postrzeżenie, nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

więcej


Udział w debacie doradczo-programowej dot. "Wdrażania Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych - wspólna sprawa"
Czwartek, 14 Lipiec 2016

1 marca 2016 r. Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych wraz z czterema partnerami rozpoczęło realizację projektu "Wdrażanie Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych - wspólna sprawa".
Projekt jest ważnym etapem w naszym kraju Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych intelektualnie, która ratyfikowana została przez Polskę we wrześniu 2012 r. Realizacja projektu jest również doniosłym wydarzeniem w postulowanym przez Konwencję procesie angażowania osób z  niepełnosprawnościami do udziału w życiu publicznym i politycznym. Jedną z podstawowych intencji projektu jest stworzenie dogodnych warunków dla uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w tworzeniu oraz wdrażaniu ustawodawstwa i polityki celem wprowadzenia w życie Konwencji, a także w podejmowaniu wszystkich decyzji dotyczących tych osób. 
Nasze Stowarzyszenie otrzymało zaproszenie do udziału w ww debacie doradczo - programowej w której uczestniczyli :Tomasz Owczarek, Kamil Brzeziński, Maciej Kuźniarski wraz z opiekunami. Podczas debaty każdy uczestnik miał możliwość wyrażenia swojej opinii oraz złożenia wniosku na temat praw i sytuacji  osób z niepełnosprawnością intelektualna w naszym kraju. Spotkanie dostarczyło nam wiele emocji oraz zmotywowało do zapoznania całej społeczności WTZ  z Konwencją ONZ.

więcej« 12345678910[11]121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647 »